ALFIX HJÆLP

Indlæg fra det gamle forum, gengivet som arkiv. Er det dit indhold, og vil du have det fjernet eller dit navn gendannet?

banditen — 23. september 2009, 21:37

jeg har en grøn pose alfix (ALFIX Cerafill 20 1. fugebredder fra 5mm til 20mm 2. giver grovkornet rustikfuge 3. til inden- og udendørs ) det stå på den !! jeg ville bruge det til min flamingobaggrung men kan den bruges??? 🙁

Bruger #136780 — 23. september 2009, 21:47

Man anbefaler normal den sorte pose - combi-fix, dette da den er mest flexible - kender ikke den grønne pose. Står der noget om at den er flexible på posen? Har selv prøvet med den sorte alfix og den virker fint!

banditen — 23. september 2009, 21:50

nej der står ikke noget jeg har enda kigget i bunden hehe

oizo — 23. september 2009, 22:52

Vil tro du godt kan bruge det. Ellers må du forsøge med at par rejer først 🙂 Jeg brugte en lilla pose, så længe der ikke står alle mulige farlige ting duer det nok. Kig evt min guide, og spørg endelig hvis du har brug for hjælp.

Stig

banditen — 23. september 2009, 23:56

Jeg takker mange gange men for og værer helt sikker laver jeg en prøve først

banditen — 24. september 2009, 08:21

den grøne kan ikke bruges !!!!!!!!!! den går af i vand !! har snakket med en af min far venner og han er helt 100!! desværre

Spørgsmål & svar

Der er endnu ikke stillet nogen spørgsmål om dette.

Log ind for at stille et spørgsmål.