Afstemning: Hvilken type akvarie er dit?
Indlæg fra det gamle forum, gengivet som arkiv. Er det dit indhold, og vil du have det fjernet eller dit navn gendannet?
Patrick — 8. februar 2009, 01:11
Denne tråd er til at diskutere eller kommenterer ens valg i afstemningen.
Lord Mike — 8. februar 2009, 11:44
Her er mit:
Esben — 8. februar 2009, 12:23
KimJ — 8. februar 2009, 23:02
Det ser godt ud, og beviser på bedste måde, at man ikke behøver at have en Pumpe siddende på frontglasset!🙂
Mit eget akvarium er jo kun lige ved at tage form, men det bliver også et kombi-akvarium, hvor hoved attraktionen bliver en stor anemone, med de tilhørende anemonefisk (det er ikke helt klart hvilken art, men A. clarkii kunne være et godt bud). Udover det, skal der være yderligere 6-8 fisk, og en lille flok Dannebrogsrejer. Så må jeg improvisere mig frem, hvad angår fastsiddende dyr, men det bliver i hvert fald ikke et typisk koral-hylde arrangement!
Patrick — 8. februar 2009, 23:09
Synes der er en helt enorm dybdevirkning i dit akvarie Kim, man kan ligesom forestille sig at havet bare fortsætter længere ud..
Esben — 9. februar 2009, 07:24
Spørgsmål & svar
Der er endnu ikke stillet nogen spørgsmål om dette.
Log ind for at stille et spørgsmål.