Foder fra supermarkedet
Indlæg fra det gamle forum, gengivet som arkiv. Er det dit indhold, og vil du have det fjernet eller dit navn gendannet?
akvariekaj — 26. marts 2006, 03:32
Mvh.
Akvariekaj
hannah — 26. marts 2006, 04:32
Du kan roligt bruge fodret.
Det er Chrisco selv der får det fremstilt. Vi har selv købt det i Tyskland. 250 ml til 35 kr det er noget dyrer end det vi gav for det. Tysk pris. 2 euro og 10 cent, det er ca 17 kr. Det var min mand der fandt det da vi var i Husum 55 km fra syd for
Sæd overgrænsen. Vores fisk spiser det lige så godt som alt andet foder de får og de trives godt.
Det er Sværdrager, Black Mollyer, Guppyer og Perle Guramier, vi har så jeg tror at alle selskabsfisk vil trives på det.
Forretningen vi købte det i hedder SKY.
Mvh. Hannah og Ole
wasabi — 26. marts 2006, 10:29
Jeg har endda delt med nogle venner (for der er meget) og resten har jeg gemt lukket et kold og køligt sted, så jeg tror der er mad til halvt år, på denne måde kan du spare en masse penge og gøre dine fisk lykkelige på samme tid!!!!
Med venlig hilsen
wasabi
luske — 26. marts 2006, 12:57
Med venlig hilsen
luske
Spørgsmål & svar
Der er endnu ikke stillet nogen spørgsmål om dette.
Log ind for at stille et spørgsmål.