***hvad skal jeg vælge?***
Indlæg fra det gamle forum, gengivet som arkiv. Er det dit indhold, og vil du have det fjernet eller dit navn gendannet?
lindberg — 23. februar 2007, 21:09
Hej alle......
Jeg skal til at starte et nyt akvarie op, der har godt nok kørt i et år , men til sidst død fiskene og planterne blev grimme! så jeg har besluttet at hælde, alt ud, og starte det op igen helt fra bunden.
Jeg ved ikke helt hvad je4g vil med det, men jeg har tænke på át putte 5-10 golden moon eller koral platy i.
Akvariet er knap 40l. jeg kan ikke helt fide ud af at måle rumfanget da det er 6-kantet.
Mit spørgsmal er nu hvad for en farve bund der skal i jeg syndesat det nok kunne være flot med en Hvid bund da jeg syndes at den fremhæver fiskene flot. Det kunne og så være flot med en sort da den passer til silikone kanten på akvariet, Elller hvad med balndet ?
Hvad har i gode erfaringer med?
Har du andre gode forslag af fiske valg?
KRAM RIKKE : )
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Lois — 23. februar 2007, 21:11
....træls!
Med venlig hilsen
Lola er bare glad for det er overstået
Lois — 23. februar 2007, 21:12
Med venlig hilsen
Lola er bare glad for det er overstået
borntobewild — 23. februar 2007, 21:12
Ikke for at være negativ men hvor mange tråde vil du have med dette emne? Har seelv sort i begge mine
MVH
Rasmus
Bo Christensen — 23. februar 2007, 21:15
Du skal lige være sød kun at oprette 1 tråd med det samme indhold ikke 🙂
Ellers bliver forummet fyldt med ens tråde, og ingen kan huske hvilken af trådene de har svaret i.
Brug den oprindelige tråd.
Jeg låser denne.
Med venlig hilsen
Bo Christensen
Spørgsmål & svar
Der er endnu ikke stillet nogen spørgsmål om dette.
Log ind for at stille et spørgsmål.