Min murerbalje er besat
Indlæg fra det gamle forum, gengivet som arkiv. Er det dit indhold, og vil du have det fjernet eller dit navn gendannet?
darmann — 25. marts 2007, 13:39
Med venlig hilsen
Darmann
horsensakvarieklub.dk
Line — 25. marts 2007, 13:48
Hilsen
Line Sörensen
MissGreen — 25. marts 2007, 13:48
Jeg formoder der er tale om en balje der er gravet ned ude i haven? Hvis tudserne selv kan komme op så lad dem bare blive deri, de spiser måske en lille smule yngel men det vil være begrænset da de alligevel går på land til foråret og lever af orme, snegle, biller osv. De spiser kun meget begrænset på denne tid af året.
darmann — 25. marts 2007, 13:53
hvad er en exorcist?
#3
ja den er gravet ned og jo de kan komme op da der er vand til kanten og det er da rart at læse at de ikke vil gå helt amok i min balje med at æde yngel
Med venlig hilsen
Darmann
horsensakvarieklub.dk
Line — 25. marts 2007, 13:58
"Så må du have fat i en exorcist"
Har du ikke set "Exorcisten" - filmen? Exorcister driver onde ånder ud?
Sorry - jeg kunne ikke dy mig.
Bare tanken om en "besat" murerbalje... haha
Hilsen
Line Sörensen
darmann — 25. marts 2007, 14:04
Med venlig hilsen
Darmann
horsensakvarieklub.dk
jbpanaque — 25. marts 2007, 14:17
Mvh.
jbpanaque
thetof91 — 25. marts 2007, 18:36
Med venlig hilsen
thetof91
MOK — 25. marts 2007, 21:46
Mvh.
Morten
darmann — 26. marts 2007, 06:49
Guppyer
Med venlig hilsen
Darmann
horsensakvarieklub.dk
don j — 31. marts 2007, 02:14
en exorcist er et medie (clavroiant( tosse)) der kan komme i kontakt med fritgående sjæle (sjæle der ikke er faret til himmels) og få dem til at forstå at det er deres tid at "gå mod lyset" og forlade den verden/bygning/person denne har besat.
det er svaret og infoen er meget venligt skænkt af min "svigerfar" der kalder sig healer og clavroiant.
og jeg skal sige fra mig selv at i skal prøve det det er meget spændende
Venligst
andreas westphalen
Spørgsmål & svar
Der er endnu ikke stillet nogen spørgsmål om dette.
Log ind for at stille et spørgsmål.