Hjælp en amatør

Indlæg fra det gamle forum, gengivet som arkiv. Er det dit indhold, og vil du have det fjernet eller dit navn gendannet?

onkl — 24. juli 2007, 18:13

min kniv fisk og et par af mine andre fisk har en grå/hvid hinde over øjnene hva r d og hva gør jeg lige ved det de har fået salt men ved ikk rigtig om det r nok akvariet r på 720L!?

k@rin@ — 24. juli 2007, 18:18

Hej.
Hvis du bruger søgefunktionen - søg i forum - kan du finde svar på en masse før stillede spørgsmål, som måske kan få dig tættere på dit svar.
Se evt. dette link http://www.akvariesiden.dk/forum_ny/forumview.php?id=44350&cat=3&highlight=hvid%20hinde

Med venlig hilsen
k@rin@

12walle — 24. juli 2007, 19:04

Nogle af mine fisk kan få det, lige når de er blevet flyttet.. Det er altid gået væk efter et par dage, tror det måske er hvis der har været temp. svingninger..

Venligst
Claus Pedersen

l-mallen — 24. juli 2007, 20:56

Jeg vil give 1walle ret, jeg ser det også forekomme hos fisk der er stressede eller fisk der ikke har gået godt.

Hilsen
Apistogramma

drdexter — 25. juli 2007, 16:37

Bruger du aqualife i akvariet?
Hvor meget salt har du givet dem?

Spørgsmål & svar

Der er endnu ikke stillet nogen spørgsmål om dette.

Log ind for at stille et spørgsmål.