aulo. lwanda

Indlæg fra det gamle forum, gengivet som arkiv. Er det dit indhold, og vil du have det fjernet eller dit navn gendannet?

heidimalawi — 15. februar 2007, 12:00

jeg har opdaget i dag at min ene hun har nogle svampe lignene pletter på kroppen. jeg ved ikke om de 2 andre har været for hårde ved hende eller om det er en sygdom. efter hvad jeg kan se har de andre 2 ikke noget. det er kun de 3 der går i akvariet. og jeg har fået at vide at de godt kan være hårde ved hinanden når de kun er de 3. jeg ligger lige nogle billeder ind af hende. jeg håber der er nogen der kan hjælpe mig.

knus heidi

Christian83 — 15. februar 2007, 12:02

Hvis de bare er lidt hårde ved hinanden kan en god gang vandskift og godt med salt klare det...så går der ikke sygdom i hele akvariet

Mvh Christian

heidimalawi — 15. februar 2007, 13:37

Her er billedet af fisken med pletterne

Knus Heidi

heidimalawi — 15. februar 2007, 13:49

jeg kan ikke få billeder lagt ind. det fungere slet ikke. er der ikke en jeg kan sende en mail med billederne i kan se dem også bare svare her eller på mail igen.

knus heidi

Spørgsmål & svar

Der er endnu ikke stillet nogen spørgsmål om dette.

Log ind for at stille et spørgsmål.