Utæt Akvastabil Mark II - Løsning efterlyses!!
Indlæg fra det gamle forum, gengivet som arkiv. Er det dit indhold, og vil du have det fjernet eller dit navn gendannet?
Joeleer — 12. februar 2016, 17:29
Jeg opdagede tidligere i dag, at mit 160 liters Effectline Mark II's bord havde fået en vandskade i selve bordet. Jeg kan se, at der er kalkaflejringer hele vejen langs den ene side på akvariet, og de slutter/starter ved selve gummihjørnet i toppen. Det underlige er bare, at når jeg ser på alurammen inde fra akvariet af, så kan jeg se vand ligge bag rammen, men den er over vandstanden! Det er ret underligt synes jeg!
Er der nogen der har erfaringer med sådan et problem? Kan det være kondensvand der har sneget sig ind?
Joeleer — 12. februar 2016, 18:37
Joeleer — 12. februar 2016, 18:37
Roland — 12. februar 2016, 19:02
Joeleer — 12. februar 2016, 21:16
Tak for svaret, det var sådan set noget i den stil jeg havde håbet på, det er trods alt bedre at tætne hjørnet, end at skulle i gang med den helt store siliconering 🙂
Spørgsmål & svar
Der er endnu ikke stillet nogen spørgsmål om dette.
Log ind for at stille et spørgsmål.