Kan ikke loade siden med Adblock
Indlæg fra det gamle forum, gengivet som arkiv. Er det dit indhold, og vil du have det fjernet eller dit navn gendannet?
Thim — 8. februar 2015, 18:08
Gider simpelthen ikke glo på alle de reklamer fra Google. ;( ;(
Kviller — 8. februar 2015, 19:18
ThomasBallerup — 9. februar 2015, 11:21
Voxvalve — 9. februar 2015, 11:35
Hvis det er google Adwords viser den reklamer som er baseret på det google kan se er dine egne interesser.
Det vil sige at du kun får reklamer for dating sider hvis du har vist interesse for det i din færden på nettet.
ThomasBallerup — 9. februar 2015, 11:44
så hvordan google har den ide fatter jeg intet af,
problemet gentager sig uanset hvilken pc jeg bruger,
men nu er det helt ligemeget,
for en flink fyr har send mig "noget" så nu er det bare helt slut prut med reklamer på disse sider..
nu virker det endeligt :-)
Marc T — 9. februar 2015, 15:41
Flatliner — 9. februar 2015, 15:51
Har selv AdBlock på, og det køre ganske fint med ekskludering.
Kan indstilles ved at trykke på det lille AdBlock ikon. *uhh*
Kviller — 9. februar 2015, 18:45
Og ja - Det er Google adwords, det vil sige at reklamerne er baseret på dine tidligere besøg / søgninger.. Hvis du har mange dating sider eller underlige reklamer med "Du er besøgende nummer bla bla" osv - Så er der højst sandsynligt noget på DIN computer som laver ballade..
Jeg har generelt reklamer for elektronik, aktiehandel og akvarie ting..
Meng — 9. februar 2015, 20:20
Jeg ser dem praktisk talt ikke, da jeg udelukkende fokuserer på det jeg er her på siden for: Se spændende nyheder indenfor akvarieverdenen, læse spørgsmål som jeg måske kan give et svar på, lære nye ting jeg ikke vidste før....Hvem har dog overskud til at irritere sig over reklamer??
Jeg synes det er fint hvis siden her kan løbe rundt med de peanuts netreklamer giver - selvom brugerbetaling selvfølgelig også er en option... 😎
Tak for godt arbejde Kviller 👍
P.S. For øjeblikket har jeg reklamer for telte, ansigtsløftninger (Hey jeg er kun 44!!), akvarieting og teleselskaber...😀
Bruger #669501 — 9. februar 2015, 20:25
Det er det tætteste på en rød tråd jeg kommer.
Men det gene mig nu heller ikke at de er der:)
Mvh. Ken
Flatliner — 9. februar 2015, 20:28
Der er intet at hidse sig op over.. hvordan var nettet ikke for bare 5 år siden, uden adblock. Ansigtsløftning, mon ikke du bare har kigget på spartelmasse andre steder? 😉
#9 Så længe den er gratis, kunne i såmænd reklamere for fiskefrikadeller for min skyld. Godt arbejde. 👍
Meng — 9. februar 2015, 20:33
Du har da ret!! Jeg googlede da Alfix da jeg skulle igang med min baggrund til 530'eren her sidste sommer...😛 😛
Spørgsmål & svar
Der er endnu ikke stillet nogen spørgsmål om dette.
Log ind for at stille et spørgsmål.