Valg af sunriser
Indlæg fra det gamle forum, gengivet som arkiv. Er det dit indhold, og vil du have det fjernet eller dit navn gendannet?
Spice1973 — 15. oktober 2012, 22:36
Jeg kunne godt tænke mig en sunriser til mit akvarie, men er i tvivl om en sådan kan bruges til mit eksisterende standard amatur (effektline mrk II)..?
Endvidere har jeg googlet lidt på Akvastabils sunriser, men de mange historier om, hvordan produktet er behæftet med fejl på fejl får mig til at spørge, om man skal holde sig fra produktet eller om der findes andre produkter på markedet som kan anbefales..?
De bedste hilsner
Martin
Luffe — 15. oktober 2012, 22:45
Dit armatur skal være dæmpbart og har en ekstra ledning du skal sætte til sunriser.
Svante17 — 15. oktober 2012, 22:53
Spice1973 — 15. oktober 2012, 23:17
#3 Men det er vel også de færreste der har lys 10 timer om dagen i deres akvarie - Kan du sætte intervallet ned..?
Luffe — 15. oktober 2012, 23:28
#3 Men det er vel også de færreste der har lys 10 timer om dagen i deres akvarie - Kan du sætte intervallet ned..?[/citat]
Der skal være 2 ledninger ellers er det ikke til sunriser og du skal købe et andet armatur først.
Frank — 16. oktober 2012, 07:43
Og det skal slutte med et D. Hvis det er dæmpbart. Feks. Al7325d
Spørgsmål & svar
Der er endnu ikke stillet nogen spørgsmål om dette.
Log ind for at stille et spørgsmål.