Kan de gå sammen?
Indlæg fra det gamle forum, gengivet som arkiv. Er det dit indhold, og vil du have det fjernet eller dit navn gendannet?
skov — 21. januar 2011, 19:39
Hele bundarealet i akvariet er fri, bortset fra en svamp i enden på 10cm, desuden er der lidt sten i og 2 moduler på siderne.
shavi — 21. januar 2011, 20:25
skov — 22. januar 2011, 13:05
shavi — 22. januar 2011, 16:20
Gå ind under Debatten, og tryk Søg. Skriv evt. "Brevis Sammen med"
Og kig resultaterne igennem 😛
Skovhugger — 22. januar 2011, 16:45
Vh. Anders
skov — 22. januar 2011, 19:39
Vh. Anders[/citat] det er lige det problem jeg forsøger at få nogle svar på, hvis der er nogen der har prøvet noget ligende før, og det gik galt, ja så er der jo ingen grund til at prøve det igen 😉
xdaxda — 22. januar 2011, 19:51
Nigripinnis er nærmest pr. definition totalt fredelig og vil ikke nærme sig bunden, specielt ikke hvis Du giver den noget baggrund - den foretrækker at holde saig lodret op ad en baggrund af en art.
Brevis synes kun agressiv indenfor den eget relativt lille territorium - den vil sjældent komme langt væk fra sneglehusene - så Du bestemmer egentlig selv hvor Du vil have den.
Spørgsmål & svar
Der er endnu ikke stillet nogen spørgsmål om dette.
Log ind for at stille et spørgsmål.