GUPPYEN SKAL FØDE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Indlæg fra det gamle forum, gengivet som arkiv. Er det dit indhold, og vil du have det fjernet eller dit navn gendannet?

theGfish — 29. april 2010, 22:00

*santa* HVORDAN KAN MAN SE OM ENS GUPPY SKAL FØDE. OG HVOR LANG TID GÅR DER FØR DE FØDER, NÅR DE ER KOMMET I ET NYT AKVARIUM. PS. HAR 3 GUPPYER: 1 HAN OG 2 HUNNER

c sørensen — 29. april 2010, 22:31

Det er svært at sige, hvornår den skal føde efter at være kommet i et nyt akvarie. Den kan være gravid inden, hvis den har gået sammen med hanner tidligere.

De er drægtige i alt i 3-4 uger. Den sidste tid er de meget store. Når de føder/lige skal til at føde, så bliver de lidt røde bagi og lidt åbne. De søger gerne bunden eller et fredeligt sted, når ungerne kommer ud. De kan godt finde på at spise ind i mellem ungerne kommer ud.

Gaius — 29. april 2010, 22:39

http://akvariesiden.akvariefisk.dk/forum/thread/?ID=686687

*santa*

dave — 29. april 2010, 23:29

NÅ DA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😀:D:P:P

Som i #2 og 3

mobe31 — 30. april 2010, 11:37

OK!!!😀

Spørgsmål & svar

Der er endnu ikke stillet nogen spørgsmål om dette.

Log ind for at stille et spørgsmål.