Grus til vægakvarium
Indlæg fra det gamle forum, gengivet som arkiv. Er det dit indhold, og vil du have det fjernet eller dit navn gendannet?
Falcon — 22. marts 2010, 18:21
Jeg er ny på siden så bær over med mig hvis der kommer nogle "dumme" spørsmål fra mig i tiden fremover :-)
Først og fremmest, kan man ikke søge i de forskellige fora, så man undgår at stille spørgsmål der måske allerede er svaret på før?
Men så til mit "problem". Jeg har som der fremgår i overskriften købt et 52L væg akvarie/um?, og skal have noget grus i bunden, men hvad vil I foreslå? Jeg sværmer lidt for noget hvidt granit i 5-8mm, eller skal jeg have noget i en mindre størrelse? Som baggrund har jeg overvejet folie med enten et "rødder" motiv eller en form for "murstens" motiv, eller vil I foreslå noget der ligner planter? Der skal selvfølgelig nogle planter og et par træ rødder I, men hvilke planter vil I foreslå?
Sorry, hvis det er elemæntær viden, men efter at have surfet rundt på div. sider bliver man snart mere forvirreet, så lidt hjælp fra "eksperterne" vil blive modtaget med et stort tak.
mvh Jørn
Mr.Frog — 22. marts 2010, 18:37
Søgefunktionen på denne side er midlertidig ude af drift. Men normalt fungerer den ganske udemærket. Du finder søgefunktionen under "Debatten" i den grå bjælke.
På andre fora er der stor forskel på hvor god søgefunktionen er.
Foliebaggrunde i ren sort, er ofte det pæneste.
Hvilke fisk skal der i ?
Spørgsmål & svar
Der er endnu ikke stillet nogen spørgsmål om dette.
Log ind for at stille et spørgsmål.