Forslag til sammensætning ønskes
Indlæg fra det gamle forum, gengivet som arkiv. Er det dit indhold, og vil du have det fjernet eller dit navn gendannet?
Bruger #510468 — 6. marts 2010, 13:54
Det vigtigste for mig er, at de enkelte zoner bliver besat, dvs der skal gå noget på bunden og gerne grave i det, nogle der gerne stimer lidt i midten, og nogen der går i de øvre vandlag (den tror jeg bliver svær).
Som tak vil jeg senere følge op med en artikel om mit projekt, da det ikke er noget helt alm akvarie jeg bygger.
Glæder mig til at høre fra jer....
KimJ — 6. marts 2010, 19:00
Mit forslag ville være en lille flok Aulonocara jacobfreibergi (adskillige varianter at vælge mellem) som gerne vil have noget skjul i form af åbne huler eller overhængende klipper, sammen med en lille Lethrinops art (en gruppe på 2,2 L. sp. "Yellow collar" kunne være et bud) som holder til på sandet og en flok Copadichromis trewavasae (igen en del varianter, 3,3 vil være passende) som kommer lidt over det hele, inkl. det fri svømmeområde.
Bruger #510468 — 6. marts 2010, 19:57
KimJ — 6. marts 2010, 22:36
Billedet er desværre ikke for godt, men giver et rimeligt indtryk af en ung han.
Spørgsmål & svar
Der er endnu ikke stillet nogen spørgsmål om dette.
Log ind for at stille et spørgsmål.