Grus,sand eller sorte sten

Indlæg fra det gamle forum, gengivet som arkiv. Er det dit indhold, og vil du have det fjernet eller dit navn gendannet?

akvamt — 1. februar 2010, 19:08

:PJeg skal til at have en baggrund der stikker ud. Den skal jo limes fast med silikone saa jeg skal havde alt ud af akvariet. mens alt er ude kunne jeg jo godt skifte gruset ud. Lige nu har jeg sorte sten og sand, men jeg hved ikke om jeg kun skal havde sand eller kun sorte sten, eller bare beholde det som det er.
hvad syntes i jeg skal tage.*blink*

her er et par billeder.😀



SlettetBruger468 — 1. februar 2010, 19:17

Lyst sand står godt til det meste, men kommer også lidt an på hvad du selv syntes ser pænest ud.. VÆLG SELV! *rødmer*😎

mvh SLETTETBRUGER

Lillebror — 1. februar 2010, 19:49

Jeg har lyst sand og er sindsyg træt af det derfor får jeg orbit 0,4-0,8 imorgen som er sort og rød.
Rødderne til planter risikerer at rådne i sand plus det er tydligt at se fiskenes afføring selvom du bruger en hævert ofte.

Spørgsmål & svar

Der er endnu ikke stillet nogen spørgsmål om dette.

Log ind for at stille et spørgsmål.